Zuzana Pospíšilová

Zuzana Pospíšilová

(nar. 1975 v Karviné)
Psycholožka, autorka knih pro děti.

Po studiu na gymnáziu absolvovala obor psychologie na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Nastoupila do Dětského rehabilitačního stacionáře při Městské nemocnici
v Ostravě jako psycholožka. Do roku 2016 se věnovala dětem s mentálním postižením ve Speciálně pedagogickém centru v Ostravě. Od září 2016 se věnuje psaní „na plný úvazek“.

Žije v Bílovci.

Za svou tvorbu získala několik ocenění. Za knihu Knihovnické pohádky ocenění v kategorii cena knihovníků v anketě SUK – Čteme všichni 2016. Kniha Bez práce nejsou koláče získala první místo v kategorii dětské literatury v nakladatelské soutěži v rámci Polabského knižního veletrhu 2014. V rámci Polabského knižního veletrhu v září 2011 byla Cena Městské knihovny v Lysé nad Labem udělena knize Lumpíčeka Rošťanda.

Zuzana Pospíšilová je autorkou více než sta knih pro děti. V posledním roce vyšla např. kniha O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi, Nezralá, Hruška, k tabuli! či Školnice Valerie v podezření. Píše také pro dospělé, nedávno vyšel thriller Podivná hra (2017).

Osobní stránky autorky: www.zuzanapospisilova.svet-stranek.cz

 

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

O lišce Matyldě a medvědu Šimrákovi

O lišce Matyldě a medvědu Šimrákovi (Bambook, 2017)

středa 25. 4. 2018 9:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Ten, kdo radost rozdává, ten ji také dostává: Zuzana Pospíšilová. Beseda plná příběhů, hádanek, her a dobrodružství s psycholožkou a autorkou knih pro děti Zuzanou Pospíšilovou. Pro děti 1. stupně ZŠ.
Vstupné 20 Kč.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program