Petra Dvořáková

Dvořáková_ foto Roman Franc_na web_2

(nar. 1977 ve Velkém Meziříčí)
Spisovatelka a scenáristka.

Foto Roman Franc

Vystudovala střední zdravotnickou školu a filozofii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Její debut z roku 2006 Proměněné sny, deset rozhovorů o iluzích a deziluzích, které přináší víra, byl oceněn Magnesií Literou pro publicistiku 2007. Ohlasy čtenářů sklidil také příběh
o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši Já jsem hlad (2009)
a příběhy (ne)sebevědomí Sítě (2016) – tři ženy, tři cesty, tři příběhy o tom, jak nízké sebevědomí ovlivňuje náš život.

Petra Dvořáková píše také knihy pro děti a mládež. Její okouzlující kniha Julie mezi slovy (2013) získala Zlatou stuhu v kategorii beletrie pro mládež a Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství. Pro mladší čtenáře jsou tu její Flouk a Líla (2015), naopak odrostlejší ratolesti zaujme příběh o florbalu, prvních láskách a ceně vítězství Každý má svou lajnu (2017).

Jejím nejnovějším počinem je lehce humorný příběh jedné současné vesnice Dědina, který vyjde v dubnu 2018 v nakladatelství Host.

Autorka spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

Žije ve Znojmě, má dva syny, Dominika a Vítka.

 

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

1438

Dědina (Host, 2018)

pondělí 23. 4. 2018 17:00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Ženy o ženách: Jakuba Katalpa, Petra Dvořáková. Zahájení festivalu Literární jaro Zlín 2018. Autorské čtení a beseda s významnými spisovatelkami české literární scény. Jakuba Katalpa představí nový román Doupě, Petra Dvořáková bude číst také z připravovaného románu Dědina. Moderátor Martin Stöhr z nakladatelství Host. Hudební doprovod Eliška Lajdová.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

úterý 24. 4. 2018 10:00 Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť

Beseda se studenty: Petra Dvořáková. Beseda spisovatelky Petry Dvořákové se studenty gymnázia o její cestě ke spisovatelství, inspiraci, jednotlivých knihách a o literárním ocenění Magnesia Litera. Moderátor Martin Stöhr.
Zdarma.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program