Martin Stöhr

Stohr, Martin_Foto David Konecny

(nar. 1970 ve Zlíně)
Básník, redaktor, publicista.

Foto: David Konečný

Vystudoval český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Pracuje jako redaktor časopisu a nakladatelství Host. Založil vlastní edici MaPa, v níž se věnoval vydávání poezie. Žije v Brně.

Debutoval sbírkou básní Teď noci (1995), která stejně jako následující sbírka Hodina Hora (1998) odkazuje na autorovu blízkost ke generaci spirituálně orientovaných básníků 90. let. Ve sbírce Přechodná bydliště (2004) křesťanských motivů ubývá. V roce 2005 získal za tuto sbírku Cenu Jana Skácela. Svou poetikou je jí velmi blízká autorova čtvrtá sbírka Smích ze snu (2012). Stöhrovy básně vyšly také v řadě antologií a v českých i slovenských časopisech, několik jich bylo přeloženo do němčiny, polštiny, slovinštiny, bulharštiny aj.

 

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

page_1_thumb_large

Smích ze snu (Host, 2012)

pondělí 23. 4. 2018 17:00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Ženy o ženách: Jakuba Katalpa, Petra Dvořáková. Zahájení festivalu Literární jaro Zlín 2018. Autorské čtení a beseda s významnými spisovatelkami české literární scény. Jakuba Katalpa představí nový román Doupě, Petra Dvořáková bude číst také z připravovaného románu Dědina. Moderátor Martin Stöhr z nakladatelství Host. Hudební doprovod Eliška Lajdová.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

úterý 24. 4. 2018 10:00 Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť

Beseda se studenty: Petra Dvořáková. Beseda spisovatelky Petry Dvořákové se studenty gymnázia o její cestě ke spisovatelství, inspiraci, jednotlivých knihách a o literárním ocenění Magnesia Litera. Moderátor Martin Stöhr.
Zdarma.

Fotografie z pořadu.

pátek 27. 4. 2018 17:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Nejlepší české básně 2017: Sylva Fischerová, Jitka N. Srbová. Spisovatelka Sylva Fischerová představí almanach Nejlepší české básně 2017 a svou nejnovější sbírku Světový orloj. Jejím hostem bude básnířka Jitka N. Srbová, která přednese básně nejen ze sbírky Les, ale také svou novou tvorbu. Moderátor Martin Stöhr. Hudební doprovod kapela Marnatosnaha.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program