Magda Jogheeová

Magda Jogheeová

(nar. 1953 v Uherském Hradišti)
Novinářka, publicistka, redaktorka.

Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Pochází z Bílovic, ale bydlela na různých místech nejen české vlasti, na jižní Moravě, v Ostravě, v Praze, na východním Slovensku, na ostrově Mauricius. Nyní žije v obci poblíž České Lípy. Jejím koníčkem je cestování, oblíbila si jižní Francii, Krétu či Havajské ostrovy. Poslední dobou má nejraději les za humny své vesnice. Má tři dcery.

V roce 2001 zakládala nízkoprahové zařízení K-centrum Pasant v České Lípě, dvanáct let pracovala s drogově závislými lidmi a bezdomovci.

Byla redaktorkou v Mladém světě, Mladé frontě či Lidových novinách.

Píše především fejetony. S úsměvným nadhledem a inteligentní sebeironií vypovídá o svých všedních starostech i ojedinělých zážitcích, nechybí originální postřehy či slovní hříčky. Publikovala je časopisecky v Mladém světě, Magazínu Lidových novin, Víkendu Mladé fronty či týdeníku ONA Dnes.

Knižně vydala soubor fejetonů Nejlepší přítel člověka je mol, 65 fejetonů o lidech, zvířatech, oknech, čerpadlech, ponožkách, snech, Francii atd. (2011), S kabelkou kolem světa
a kompostu
(2014), novinkou je sbírka fejetonů a sloupků Je na kostele stále pět?
„o zvířatech, lidech, levé mozkové hemisféře, Francii, Havaji, České Lípě i Českém Dubu, léčivém dubu, děravém kýblu, džungli, spolucestujících, kufrech, pitomém syndromu, kterým autorka trpí, a o všem, co tvoří její svět“.

 

Odkaz na tvorbu autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

 

Je na kostele stále pět

Je na kostele stále pět? (Argo, 2017)

 

středa 2. 5. 2018 17:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Je na kostele stále pět?: Magda Jogheeová, Alžbeta Vlčková. Publicistka Magda Jogheeová, rodačka z Uherského Hradiště, společně s ilustrátorkou Alžbetou Vlčkovou představí novou knihu Je na kostele stále pět?, 55 fejetonů a sloupků, které znáte např. z magazínů ONA Dnes či Víkend. Moderátor Martin Pášma.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program