Alžbeta Vlčková

Vlčková_A

(nar. 1961 v Liptovském Mikuláši na Slovensku)
Umělecká tvorba – výtvarné umění a psaní

Vystudovala grafiku na Střední umělecko-průmyslové škole v Bratislavě, poté obor Věda
o výtvarném umění a estetika na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, kde dokončila doktorandské studium.

Výtvarnou tvorbu zaměřuje na oblast kresby, malby, grafiky, vitráží, interiérového designu. Svá díla vystavovala např. v Bratislavě, Piešťanech, Praze, její obrazy mohli návštěvníci obdivovat také na výstavě Česko-slovenských výtvarníků v Brně společně s kresbami Borise Jirků, Valéra Kováče, Jana Svobody a Ondřeje Svobody. Vystavovala také v Německu, Rakousku či Japonsku.

Kromě vlastní tvorby se věnuje artterapii. Dlouhodobě spolupracuje s Nadačním fondem Modrý hroch ve spolupráci s Dětskou nemocnicí FN Brno. Nadace se zaměřuje především na imobilní děti po úrazech. Alžbeta Vlčková maluje s dětmi v nemocnici obrazy, které se pak
v aukci vydraží. Z  peněz se přispívá na vozík a jiné pomůcky a potřeby. Děti pomocí výtvarných prostředků vyjadřují své pocity, touhy, reagují na konkrétní podněty.

Autorka píše fejetony, povídky i poezii, má blog na portálu iDNES.cz, přispívá fejetony do pseudo intelektuálních novin The Zeitung. Na jaře 2018 nakladatelství Ryšavý vydává autobiografický román A. Vlčkové Sfumato, ke kterému zároveň dělala ilustrace a obálku.

Ilustrovala knihu Magdy Jogheeové Je na kostele stále pět? (2017).

Alžbeta Vlčková  žije od roku 1991 v Brně, v roce 1993 jí bylo uděleno občanství České republiky.

Osobní stránky autorky: www.artvlckova.cz

středa 2. 5. 2018 17:00 2. podlaží budovy 15, sál B

Je na kostele stále pět?: Magda Jogheeová, Alžbeta Vlčková. Publicistka Magda Jogheeová, rodačka z Uherského Hradiště, společně s ilustrátorkou Alžbetou Vlčkovou představí novou knihu Je na kostele stále pět?, 55 fejetonů a sloupků, které znáte např. z magazínů ONA Dnes či Víkend. Moderátor Martin Pášma.
Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč, držitelé karty ZTP zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji v obou recepcích 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program